Informacje o szkole Statut Patron Szkoły Pracownicy 2019/2020 Złota Księga Nasze sukcesy Biblioteka Menu, regulamin stołówki szkolnej ZEBRANIA Z RODZICAMI Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych Spis wychowawstw 2019/2020 Szkolny program wychowawczo- profilaktyczny Wymiana polsko-niemiecka KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Patron Szkoły

POLSCY NOBLIŚCI - SKĄD TEN WYBÓR ?

Maria Skłodowska - Curie Nagroda Nobla: 1903r. w dziedzinie fizyki za badanie zjawiska promieniotwórczości, 1911r. w dziedzinie chemii za odkrycie radu i polonu.

Henryk Sienkiewicz Nagroda Nobla: 1905r. w dziedzinie literatury "z uwagi na wspaniałe zasługi jako pisarza epickiego".

Władysław Stanisław Reymont Nagroda Nobla: 1924r. w dziedzinie literatury za wybitny epos narodowy, powieść "Chłopi".

Czesław Miłosz Nagroda Nobla: 1980r. w dziedzinie literatury "za bezkompromisową wnikliwość w ujmowaniu zagrożenia człowieka w świecie gwałtownych konfliktów".

Lech Wałęsa Nagroda Nobla: 1983r. Pokojowa Nagroda Nobla "za osobiste poświęcenie w obronie praw pracowników do tworzenia własnych oragnizacji związkowych oraz determinację w dążeniu do rozwiązywania problemów kraju na drodze negocjacji i współpracy".

Wisława Szymborska Nagroda Nobla: 1996r. w dziedzinie literatury "za poezję, która z ironiczną precyzją odsłania prawa biologii i działania historii we fragmentach ludzkiej rzeczywistości".

SZKOŁA PODSTAWOWA W BARANOWIE PRZYJĘŁA PATRONA PO ISTNIEJACYM W TYM BUDYNKU GIMNAZJUM. PRZEJĘCIE IMIENIA POLSKICH NOBLISTÓW PO GIMNAZJUM W BARANOWIE JEST WYRAZENIEM WOLI KONTUNUACJI TRADYCJI I OSIĄGNIĘĆ GIMNAZJUM. NIE TYLKO OTWORZY NOWY ROZDZIAŁ W JEGO HISTORII, ALE NADE WSZYSTKO STANIE SIĘ WAŻNYM FILAREM PRACY WYCHOWAWCZEJ I DYDAKTYCZNEJ. WZMOCNI DZIAŁANIA SZKOŁY W PROMOWANIU I KSZTAŁTOWANIU W UCZNIACH WAŻNYCH WARTOŚCI REPREZENTOWANYCH PRZEZ NOBLISTÓW. SĄ NIMI: POMNAŻANIE DARU TALENTU, PASJA, CIEKAWOŚĆ I OTWARTOŚĆ NA ŚWIAT, PRACA, CIERPLIWOŚĆ I WYTRWAŁOŚĆ W OSIĄGANIU CELÓW, ERUDYCJA, ODWAGA W GŁOSZENIU MYŚLI.

POLSCY NOBLIŚCI TO WYBITNE INDYWIDUALNOŚCI. PRESTIŻ, JAKI OSIĄGNĘLI W PREZENTOWANYCH PRZEZ SIEBIE DZIEDZINACH, STAWIA ICH W GRONIE NAJWIĘKSZYCH OSOBISTOŚCI ŚWIATA NAUKI, KULTURY I POLITYKI.