NAWIGACJA

Informacje o szkole Statut Patron Szkoły Szkolny program wychowawczo-profilaktyczny Złota Księga Nasze sukcesy Wymiana polsko-niemiecka Stypendia

Patron Szkoły

 POLSCY NOBLIŚCI - SKĄD TEN WYBÓR ? 

 

   

 

Maria Skłodowska - Curie Nagroda Nobla: 1903r. w dziedzinie fizyki za badanie zjawiska promieniotwórczości, 1911r. w dziedzinie chemii za odkrycie radu i polonu.

 

Henryk Sienkiewicz Nagroda Nobla: 1905r. w dziedzinie literatury "z uwagi na wspaniałe zasługi jako pisarza epickiego".

 

Władysław Stanisław Reymont Nagroda Nobla: 1924r. w dziedzinie literatury za wybitny epos narodowy, powieść "Chłopi".

 

Czesław Miłosz Nagroda Nobla: 1980r. w dziedzinie literatury "za bezkompromisową wnikliwość w ujmowaniu zagrożenia człowieka w świecie gwałtownych konfliktów".

 

Lech Wałęsa Nagroda Nobla: 1983r. Pokojowa Nagroda Nobla "za osobiste poświęcenie w obronie praw pracowników do tworzenia własnych oragnizacji związkowych oraz determinację w dążeniu do rozwiązywania problemów kraju na drodze negocjacji i współpracy".

 

Wisława Szymborska Nagroda Nobla: 1996r. w dziedzinie literatury "za poezję, która z ironiczną precyzją odsłania prawa biologii i działania historii we fragmentach ludzkiej rzeczywistości".

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W BARANOWIE PRZYJĘŁA PATRONA PO ISTNIEJACYM W TYM BUDYNKU GIMNAZJUM. PRZEJĘCIE IMIENIA POLSKICH NOBLISTÓW PO GIMNAZJUM W BARANOWIE JEST WYRAZENIEM WOLI KONTUNUACJI TRADYCJI I OSIĄGNIĘĆ GIMNAZJUM. NIE TYLKO OTWORZY NOWY ROZDZIAŁ W JEGO HISTORII, ALE NADE WSZYSTKO STANIE SIĘ WAŻNYM FILAREM PRACY WYCHOWAWCZEJ I DYDAKTYCZNEJ. WZMOCNI DZIAŁANIA SZKOŁY W PROMOWANIU I KSZTAŁTOWANIU W UCZNIACH WAŻNYCH WARTOŚCI REPREZENTOWANYCH PRZEZ NOBLISTÓW. SĄ NIMI: POMNAŻANIE DARU TALENTU, PASJA, CIEKAWOŚĆ I OTWARTOŚĆ NA ŚWIAT, PRACA, CIERPLIWOŚĆ I WYTRWAŁOŚĆ W OSIĄGANIU CELÓW, ERUDYCJA, ODWAGA W GŁOSZENIU MYŚLI.

POLSCY NOBLIŚCI TO WYBITNE INDYWIDUALNOŚCI. PRESTIŻ, JAKI OSIĄGNĘLI W PREZENTOWANYCH PRZEZ SIEBIE DZIEDZINACH, STAWIA ICH W GRONIE NAJWIĘKSZYCH OSOBISTOŚCI ŚWIATA NAUKI, KULTURY I POLITYKI.

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Baranowie
  ul. Wypoczynkowa 93
  Baranowo
  62-081 Przeźmierowo
 • (61)652 71 21, (61) 652 71 28
  sekretariat czynny: (pn-pt) 8.00 - 15.00
  sekretariat@spbaranowo.pl

Galeria zdjęć