Informacje o szkole

Budynek i warunki nauki

Budynek Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Baranowie oddano do użytku we wrześniu 2007 roku. Do sierpnia 2017 roku było to Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Baranowie. Od 01 sierpnia 2017 w wyniku przeprowadzonej reformy oświaty zlikwidowano gimnazja a oddiały gimnazjalne zostały przeniesione do nowo utworzonych szkół podstawowych. Na łącznej powierzchni ponad 5000 m2   znajduje się m.in.:

• 21 sal lekcyjnych,
  • 2 pracownie komputerowe z dostępem do szerokopasmowego internetu,
  • pracownia plastyczna z naturalnym oświetleniem dachowym,
  • sala audiowizualna na ok.120 osób,
  • biblioteka z czytelnią o powierzchni 230 m2,
  • aula mieszcząca 300 miejsc siedzących,
  • jadalnia,
  • gabinet lekarski,
  • gabinet pedagoga,
  • salka socjoterapeutyczna,
  • NOWOCZESNA HALA SPORTOWA

Niektóre z naszych pomieszczeń można obejrzeć w albumie fotograficznym w zakładce "Szkoła w obiektywie"

Status szkoły
Szkola Podstawowa im. Polskich Noblistów w Baranowie jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Gmina Tarnowo Podgórne. Do szkoły przyjmowani są "z urzędu" uczniowie zamieszkujący na terenie obwodu szkoły - z miejscowości Baranowo, Chyby.

Więcej informacji o szkole, zasadach jej funkcjonowania, przyjmowaniu uczniów znajdziesz w STATUCIE szkoły .

Profil nauczania
Szkoła prowadzi działalność w oparciu o obowiązujące przepisy Ministerstwa Edukacji Narodowej. W stosunku do ministerialnego planu nauczania w naszym gimnazjum zwiększyliśmy ilość godzin fizyki i matematyki. Obowiązkowo uczniowie uczą się języka angielskiego i niemieckiego. Szczegółowy plan nauczania w poszczególnych latach można odnaleźć w zakładce "Plan nauczania"

Współpraca zagraniczana
Szkoła prowadzi wymianę zagraniczną z niemiecką szkołą Albertus-Magnus Realschulle w Hildesheim (Dolna Saksonia). W ramach współpracy corocznie odbywają się dwa spotkania polskiej i niemieckiej młodzieży. Jedno w Polsce, drugie w Niemczech. Co 2-3 lata spotykają się także nauczyciele naszych szkół. Jeśli chcesz zobaczyć jak spędzamy czas podczas "wymian" zajrzyj do ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO. Więcej o naszym partnerze z wymian w - link  "partner wymian".