NAWIGACJA

ZAJĘCIA SPORTOWE 2018/2019 ZAJĘCIA POZALEKCYJNE 2018/2019 ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE Ośrodek w Owińskach Niecodzienna pasja Uniwersytet Młodych Przyrodników Projekt spełniamy marzenia Miłośnicy Miasta Poznania Koło teratralne Piłka jednoczy ludzi Koło kulinarne z językiem angielskim Koło szachowe Rajd pieszy Warsztaty Językowe Angielskie Inspiracje

Zajęcia pozalekcyjne

Warsztaty Językowe

Wyprawa za kanał La Manche

30 maja 40-sto osobowa grupa gimnazjalistów i siódmoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Baranowie wyruszyła na siedmiodniową eskapadę do Anglii zorganizowaną przy współpracy ze szkołą językową „HELLO” English Culture Centre.

W programie wycieczki nie mogło zabraknąć tak popularnych miejsc jak Opactwo Westminster, diabelski młyn London Eye, magiczne studio filmowe Harry’ego Pottera, tajemnicze Stonehenge czy najsłynniejszy uniwersytet na świecie w Oksfordzie, a w nim m. in. znamienita jadalnia Christ Church College – jedno z miejsc, które na wszystkich robi duże wrażenie. W naszym podróżowaniu każdy mógł doświadczyć czegoś szczególnego dla siebie: wbiegania na wzgórze Białego Konia, śpiewania w słynącej z mistrzowskiej akustyki Jaskini Cox’a, degustacji oryginalnego sera Cheddar, dojrzewającego w tej właśnie jaskini, czy eksperymentowania z bakteriami w Science Museum w Londynie i szukania prastarych skamieniałości. Niektórych z nas zachwyciły „Słoneczniki” Van Gogha, innych pobyt w National Gallery zainspirował do napisania wiersza, znaleźli się tacy, którzy wieszali je na Drzewie Poetów w sąsiedztwie imponującej katedry w Salisbury. Z kolei przechadzka po Starożytnych Rzymskich Łaźniach w Bath sprawiła, że poczuliśmy się jak Rzymianie.

Poza sztuką dotrzymywania kroku naszej przewodniczce, pani Zosi, wyzwaniem dla tak licznej grupy okazało się przechodzenie na przejściu dla pieszych na jednej zmianie londyńskich świateł – z powodzeniem!

W oderwaniu od szkolnej ławki uczestniczyliśmy w intensywnych warsztatach językowych, poznając kulturę i historię Anglii, a zwiedzanie odbywało się tylko w języku angielskim. Połączenie naturalnej ciekawości świata z koniecznością użycia języka obcego, aby porozumieć się z brytyjską rodziną, to udana recepta na przełamanie bariery językowej. Stąd też nie mieliśmy problemów ze zrozumieniem jednego z ostatnich, a zarazem ulubionych przewodników naszej grupy – doktoranta w Oksfordzie, Kanadyjczyka Trevora.

W drodze powrotnej nie próżnowaliśmy ani w autokarze, ani na promie. Powrót nastąpił przez Kanał Angielski (tak Brytyjczycy nazywają kanał La Manche), na pokładzie którego toczyliśmy pojedynek w rozwiązywaniu quizów ze zdobytej przez nas wiedzy. Ukoronowaniem sześciodniowych zmagań językowych było nagrodzenie najlepszych: Wiktora Wachowskiego, Amelii Stachowiak i Mateusza Marcinkowskiego.

Nasza podróż okazała się wartą zapamiętania przygodą, a najlepszym dowodem jest gotowość powrotu uczestników, by zobaczyć i przeżyć jeszcze więcej.

                                                                                                                                  J.Dz.

Zobaczcie najlepsze zdjęcia z naszego albumu:

zwiedzamy łaźnie w Bath zbudowane przez starożytnych Rzymian

słynne na całym świecie Stonehenge

lekcja walki na miecze w średniowiecznym forcie Old Sarum

zbliżamy się do wyjaśnienia jednej z tajemnic jak transportowano kamienne bloki do Stonehenge

słynne Piccadilly Circus w Londynie

lekcja muzealna w National Gallery w Londynie przed obrazem "Lady Jane Grey" 

wszyscy chcemy mieć zdjęcie z czerwoną budką telefoniczną

nasi przewodnicy po Oksfordzie pani Zosia i Trevor - doktorant z Oksfordu - przed drzwiami, które inspirowały C.S. Lewisa przy pisaniu "Opowieści z Narnii"

ostatnie warsztaty w Sheldonian Theatre, wypełniamy nasze zeszyty

Most Westchnień w Oksfordzie

Science Museum - szukamy odpowiedzi na pytanie KIM JESTEM

sprawdzamy śpiewem akustykę Jaskini Cox'a

w strefie Greenwich i południka zero w Londynie

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Baranowie
  ul. Wypoczynkowa 93
  Baranowo
  62-081 Przeźmierowo
 • (61)652 71 21, (61) 652 71 28
  sekretariat czynny: (pn-pt) 8.00 - 15.00
  sekretariat@spbaranowo.pl

Galeria zdjęć