NAWIGACJA

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE Ośrodek w Owińskach Projekt Edukacyjny Mały Medyk Projekt Edukacyjny Uniwersytet Młodych Przyrodników Projekt spełniamy marzenia Z wizytą w Muzeum Czekolady Koło teratralne Piłka jednoczy ludzi Koło kulinarne z językiem angielskim Projekt Edukacja przez Szachy w Szkole Rajd pieszy Warsztaty Językowe Angielskie Inspiracje Centrum Zaawansowanych Technologii

Zajęcia pozalekcyjne

Projekt Edukacja przez Szachy w Szkole

Edukacja przez Szachy w Szkole to projekt, dzięki któremu chcemy zachęcać do nauki gry w szachy dzieci począwszy od klas pierwszych.
Z tą myślą prowadzone jest koło szachowe w naszej szkole.

 

Nauka gry jest też jednym z elementów zajęć kodowanie i programowanie.

W dobie rosnącego uzależnienia dzieci i młodzieży od komórek i komputerów, pragniemy pokazać im inne możliwości na spędzenie wolnego czasu. 
Ponadto mamy na uwadze również to, że gra w szachy korzystnie wpływa zarówno na rozwój intelektualny, ale  i wspomaga wiele umiejętności szkolnych i życiowych.

Szczególne zalety dostrzega się w rozwijaniu kompetencji matematycznych m.in. orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów.
Wspomaga również rozwój procesów poznawczych oraz kształtowanie ważnych cech osobowości, takich jak odpowiedzialność, konsekwencja i wytrwałość w działaniu oraz koncentracja i  intuicja.

Do udziału w kole, które w każdy poniedziałek od godz. 12.45 do 13.30

zaprasza  p.Alicja Winiarska 

Projektowi patronuje:

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Baranowie
  ul. Wypoczynkowa 93
  Baranowo
  62-081 Przeźmierowo
 • (61)652 71 21, (61) 652 71 28
  sekretariat czynny: (pn-pt) 8.00 - 15.00
  sekretariat@spbaranowo.pl

Galeria zdjęć