ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE

Zajęcia terapii pedagogicznej,  korekcyjno - kompensacyjne

Zajęcia prowadzi psycholog - terapeuta mgr Elżbieta Grzegorczyk

Celem zajęć jest stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego uczniom z utrudnieniami rozwojowymi, oraz przezwyciężanie wtórnych skutków niepowodzeń szkolnych, objawiających się niską samooceną.

Na zajęciach uczniowie pracują nad usprawnieniem zaburzonych funkcji poznawczych, ćwiczą koncentrację, uczą się wykorzystywać swoje zasoby, przechodzą również trening umiejętności społecznych, w przyjaznej, bezpiecznej  atmosferze sprzyjającej odniesieniu sukcesu.

Na zajęcia mogą uczęszczać uczniowie posiadający zalecenia do terapii z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, oraz wszyscy uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na wniosek rodzica bądź nauczyciela. Zajęcia odbywają się po lekcjach, raz w tygodniu.

SZCZEGÓŁOWE TERMINY WKRÓTCE