WYDARZENIA W KLASACH 1-3 Dzień Życzliwości Konkurs SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę Spektakl profilaktyczny Zimowisko 2021 Zdalna zbiórka karmy "Pułapki umysłu" na Akademii Muzycznej Śniadanie dla bezdomnych Konkurs literowania Aktywnie i kreatywnie Ciekawe wycieczki Mikołajki na sportowo Ciekawe lekcje Wróżby i zabawy andrzejkowe Noc Naukowców Sprzątanie świata INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH Z kwiatami za pan brat -projekt Magiczna Noc Odkrywców SZKOLNE DZIADOWANIE Konkurs pięknego czytania Bezpieczne ferie Święta tuż, tuż... Warsztaty świateczne Listy do świętego Mikołaja Wiersze spod biurka Nagroda Nobla Dzień Edukacji Narodowej PASOWANIE MAŁYCH NOBLISTÓW 2019 Spotkanie z Panem Pawłem Kilenem Kiermasz dla Jasia

Konkurs literowania

Na przełomie stycznia i lutego odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim. Nie przeszkodziły nam w tym obecne obostrzenia gdyż konkurs ma formę ustną a zatem mógł być przeprowadzony online. Wzorowaliśmy się na renomowanym turnieju amerykańskim Spelling Bee.

O jego prestiżu świadczy choćby fakt, iż jego edycja na szczeblu ogólnokrajowym jest transmitowana na żywo w telewizji, a jego zwycięzcy  zapraszani są  do popularnych programów typu talk show. Konkurs polega na bezbłędnym przeliterowaniu wylosowanego słowa z pamięci. A kto uczył się angielskiego, wie doskonale, jak skomplikowana potrafi być pisownia słów.

Nasi uczniowie przygotowywali się solidnie już od grudnia, o czym organizatorzy – nauczyciele angielskiego – mogli przekonać siępodczas zawodów klasowych. Poziom był bardzo wysoki a rywalizacja finałowa już podczas rozgrywek międzyklasowych wyjątkowo zacięta – o zajęciu najwyższego lub kolejnego miejsca decydował pierwszy popełniony błąd. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem i wzięło w nim udział ponad 40 uczniów. A oto lista zwycięzców na których czekają dyplomy, małe nagrody związane z j.angielskim oraz ufundowane przez Radę Rodziców vouczery na pizzę.

Klasa 5     I m. Jakub Szapiel, II m. Witold Kalida, III m. Adam Grudniak

Klasa 4    I m. Milan Kendzia, II m. Igor Ciesielski, III m. Aleksander Sommerrey

Klasy 6    I m. Tola Marciniak, II m. Nikodem Spychalski, III m. Daria Rudzik

Klasy 7    I m. Nina Bartkowska, II m. Karolina Woźniak, III m. Mikołaj Byliński

Klasy 8    I m. Zuzanna Zalewska, II m. Marcel Gierszewski, III m. Piotr Krzyżanowski

Duże brawa i gratulacje !!!