Spektakl profilaktyczny

BAWIĄC - UCZYĆ

Gdyby tak można zawsze… byłoby pięknie. Nawet jeśli nie zawsze udaje się – z pewnością zawsze warto spróbować.

Tak się stało w miniony poniedziałek w auli naszej szkoły. Impresariat Artystyczny Inspiracja z Krakowa pokazał dwa przedstawienia. Młodsi uczniowie poznali historię znajomości Tygryska i Jeża. Początki tej przyjaźni były raczej… kolczaste, ale później wzajemne relacje bardzo się poprawiły.

Natomiast starsi uczniowie obejrzeli „Pętlę zdarzeń”, czyli rzecz o odpowiedzialności, konsekwencji swoich poczynań, skutkach, z którymi trzeba się zmierzyć.

Było trochę śmiechu, ale także, a może przede wszystkim okazja do refleksji.

Później nastąpiła część warsztatowo-dyskusyjna. Dziękujemy aktorom oraz organizatorom przedsięwzięcia.

WCZEŚNIEJSZE SPEKTAKLE

Uczniowie klas IV- VII aktywnie uczestniczyli w spektaklu Nick i Victoria.

Aktywnie, ponieważ mieli możliwość wypowiadania się na bliskie im tematy oraz dlatego, że wspólnie z aktorkami tworzyli fragmenty spektaklu.

Dlaczego Nick i Victoria? We współczesnym świecie nie sposób funkcjonować bez telefonów, komputerów czy Internetu. Jednak każda z tych rzeczy może być używana w dobrym celu lub wręcz przeciwnie.

Niestety nie wszyscy młodzi ludzie rozumieją, że nie ma krzywdy wirtualnej. Krzywda wyrządzona drugiemu człowiekowi pozostanie zawsze krzywdą.

Korzystajmy zatem z telefonów rozsądnie