NAWIGACJA

SPOTKANIA Z RODZICAMI Festiwal Filmów Off Cinema w Baranowie Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY Zakończenie roku szkolnego klas ósmych PIERWSZA POMOC Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Podróż do wnętrza ziemi Spektakl profilaktyczny Z wizytą w schronisku "Pułapki umysłu" na Akademii Muzycznej Śniadanie dla bezdomnych Aktywnie i kreatywnie Aktywna Tablica Ciekawe wycieczki Sprzątanie świata Dzień Nauczyciela Pasowanie Dziadowanie Wróżby i zabawy andrzejkowe Noc Naukowców KRAMPUSOWA PARADA Wydarzyło się w klasach I Dyktando ortograficzne Zakończenie roku szkolnego Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH Nagroda Nobla PASOWANIE MAŁYCH NOBLISTÓW 2019 Dzień Edukacji Narodowej

Wydarzenia

Podróż do wnętrza ziemi

 

Uczniowie klasy 2e zaprosili młodszych kolegów z klasy 5 na pełną wrażeń wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Po 2-godzinnej podróży autokarem klasy obdarowały się słodyczami, a następnie w dwóch grupach pod opieką wykwalifikowanych przewodników zjechały windą górniczą 600 metrów pod ziemię. Podróż trwała 100 sekund, gdyż winda poruszała się z zawrotną prędkością 6m/sekundę.

            

Dzieci podziwiały piękne jaskinie solne wybarwione na różowo(1100 komór wydobywczych o długości do 200m. wysokości 28m i szerokości 50 m.)  i poruszały się podziemnymi korytarzami(410 kilometrów na kilku poziomach wydobywczych). Uczniowie zapoznali się z ciekawymi górniczymi legendami i odwiedzili tajemniczą kryptę Draculi.

  

Uczniowie pełni wrażeń, z pamiątkowymi bryłami różnobarwnej soli wrócili szczęśliwie do domu.

                                                                                                          Marek Świerczyński

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Baranowie
  ul. Wypoczynkowa 93
  Baranowo
  62-081 Przeźmierowo
 • (61)652 71 21, (61) 652 71 28
  sekretariat czynny: (pn-pt) 8.00 - 15.00
  sekretariat@spbaranowo.pl

Galeria zdjęć