Podróż do wnętrza ziemi

Uczniowie klasy 2e zaprosili młodszych kolegów z klasy 5 na pełną wrażeń wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie. Po 2-godzinnej podróży autokarem klasy obdarowały się słodyczami, a następnie w dwóch grupach pod opieką wykwalifikowanych przewodników zjechały windą górniczą 600 metrów pod ziemię. Podróż trwała 100 sekund, gdyż winda poruszała się z zawrotną prędkością 6m/sekundę.

Dzieci podziwiały piękne jaskinie solne wybarwione na różowo(1100 komór wydobywczych o długości do 200m. wysokości 28m i szerokości 50 m.)  i poruszały się podziemnymi korytarzami(410 kilometrów na kilku poziomach wydobywczych). Uczniowie zapoznali się z ciekawymi górniczymi legendami i odwiedzili tajemniczą kryptę Draculi.

Uczniowie pełni wrażeń, z pamiątkowymi bryłami różnobarwnej soli wrócili szczęśliwie do domu.

Marek Świerczyński