WYDARZENIA W KLASACH 1-3 Konkurs plastyczno-biblioteczny Konkurs SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę Andrzejkowy Turniej Szachowy Zimowisko 2023 Zbiórka karmy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Śniadanie dla bezdomnych Konkurs literowania Zbiórka baterii Ciekawe wycieczki Konkurs - wieniec adwentowy Ciekawe lekcje Wróżby i zabawy andrzejkowe Uzależnieniom mówimy: NIE ! Dzień Edukacji Narodowej 2023 Z wesołymi koziołkami Z kwiatami za pan brat -projekt Dzień Dziecka 2023 GORĄCZKA ZŁOTA Europejski Tydzień Kodowania 2022 BEZPIECZNE FERIE Dzień Ekoenergetyki Edukacja miodowa Listy do świętego Mikołaja Wiersze spod biurka Nagroda Nobla Dziady PASOWANIE MŁODYCH NOBLISTÓW 2022 Spotkanie autorskie 11 LISTOPADA „Mój korespondencyjny przyjaciel z Hiszpanii” Od rękodzieła do arcydzieła Lekcja historii: Moje pamiątki z domu rodzinnego Poznajemy historię Święta Dziękczynienia Dar od Fundacji Powszechnego Czytania POLISH-FRENCH-SPANISH PENPALS Czytać każdy może Matematyczne Mikolajki TYDZIEŃ LICZBY PI 100 twarzy Szymborskiej i lepieje Laurka dla Króla Dobra książka to najwierniejszy przyjaciel Międzynarodowy Dzień Lego OD FRAKTALI DO DETALI POTYCZKI SPORTOWO-MATEMATYCZNE Spotkanie z Wójtem Gminy Tarnowo Podgórne ZGUBIONE ZNALEZIONE Zupełnie nowa historia Czerwonego Kapturka

„Mój korespondencyjny przyjaciel z Hiszpanii”

Koronawirus sprawił, że nie możemy tak jak dotychczas podróżować, chodzić do szkoły i spotykać się z przyjaciółmi. Nie przeszkadza to jednak w nawiązywaniu nowych znajomości za pomocą internetu!  Dzięki programowi eTwinning, klasa 6a rozpoczęła współpracę ze szkołą EscolaGranullarius z Granollers w Hiszpanii.

Na początku roku szkolnego, kiedy jeszcze uczniowie zdobywali wiedzę w klasie, nakręciliśmy krótki film, w którym każdy krótko się przedstawił i opowiedział o swoich zainteresowaniach. Podobny film stworzyli nasi rówieśnicy z Hiszpanii, dzięki czemu mogliśmy ich zobaczyć, a nawet usłyszeć ich głos.

Oto nasi partnerzy:

Opiekunowie dobrali uczestników projektu w pary i tak rozpoczęła się polsko-hiszpańska przygoda. Żeby lepiej poznać nowych przyjaciół, uczniowie pisali list. Ponieważ w międzyczasie szkoły zostały zamknięte, pisanie odbyło się podczas zdalnej lekcji języka angielskiego. Napisane listy uczniowie dostarczyli do szkoły w kopertach, skąd wyruszyły w kilkudniową podróż do Hiszpanii.

A oto listy od naszych partnerów.

Następnie powstały piękne kartki Bożonarodzeniowe, z klasycznymi życzeniami MerryChristmas oraz żeby w Nowym Roku koronawirus nas wreszcie zostawił…bo już naprawdę wszyscy tęsknimy za szkołą.

Z pomocą filmiku na YouTube, uczniowie stworzyli też kartki urodzinowe dla swoich partnerów . Z pozoru prosta kartka z elementami origami, okazała się nie lada wyzwaniem. Dobrze, że filmik można było odtworzyć kilkanaście razy, bo uczniowie mogli liczyć wyłącznie na siebie. No chyba, że w pokoju obok siedzi chętne do pomocy starsze rodzeństwo.Po wykonaniu kartki jeszcze jedna misja - dostarczyć jądo szkoły i gotowe. Na szczęście rodzice przyszli z pomocą i kolejna paczka mogła zostać wysłana do szkoły w Hiszpanii.

Przed nami kolejne zadania. J

Opiekunowie projektu: Paulina Olesińska i Iwona Stasińska