WYDARZENIA W KLASACH 1-3 Dzień Życzliwości Konkurs SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę Spektakl profilaktyczny Zimowisko 2021 Zdalna zbiórka karmy "Pułapki umysłu" na Akademii Muzycznej Śniadanie dla bezdomnych Konkurs literowania Aktywnie i kreatywnie Ciekawe wycieczki Mikołajki na sportowo Ciekawe lekcje Wróżby i zabawy andrzejkowe Noc Naukowców Sprzątanie świata INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH Z kwiatami za pan brat -projekt Magiczna Noc Odkrywców SZKOLNE DZIADOWANIE Konkurs pięknego czytania Bezpieczne ferie Święta tuż, tuż... Warsztaty świateczne Listy do świętego Mikołaja Wiersze spod biurka Nagroda Nobla Dzień Edukacji Narodowej PASOWANIE MAŁYCH NOBLISTÓW 2019 Spotkanie z Panem Pawłem Kilenem Kiermasz dla Jasia

Spektakl profilaktyczny

BAWIĄC - UCZYĆ

Gdyby tak można zawsze… byłoby pięknie. Nawet jeśli nie zawsze udaje się – z pewnością zawsze warto spróbować.

Tak się stało w miniony poniedziałek w auli naszej szkoły. Impresariat Artystyczny Inspiracja z Krakowa pokazał dwa przedstawienia. Młodsi uczniowie poznali historię znajomości Tygryska i Jeża. Początki tej przyjaźni były raczej… kolczaste, ale później wzajemne relacje bardzo się poprawiły.

Natomiast starsi uczniowie obejrzeli „Pętlę zdarzeń”, czyli rzecz o odpowiedzialności, konsekwencji swoich poczynań, skutkach, z którymi trzeba się zmierzyć.

Było trochę śmiechu, ale także, a może przede wszystkim okazja do refleksji.

Później nastąpiła część warsztatowo-dyskusyjna. Dziękujemy aktorom oraz organizatorom przedsięwzięcia.

WCZEŚNIEJSZE SPEKTAKLE

Uczniowie klas IV- VII aktywnie uczestniczyli w spektaklu Nick i Victoria.

Aktywnie, ponieważ mieli możliwość wypowiadania się na bliskie im tematy oraz dlatego, że wspólnie z aktorkami tworzyli fragmenty spektaklu.

Dlaczego Nick i Victoria? We współczesnym świecie nie sposób funkcjonować bez telefonów, komputerów czy Internetu. Jednak każda z tych rzeczy może być używana w dobrym celu lub wręcz przeciwnie.

Niestety nie wszyscy młodzi ludzie rozumieją, że nie ma krzywdy wirtualnej. Krzywda wyrządzona drugiemu człowiekowi pozostanie zawsze krzywdą.

Korzystajmy zatem z telefonów rozsądnie