SPOTKANIA Z RODZICAMI Opatrunek na ratunek Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 Dzień Życzliwości Zakończenie roku szkolnego klas ósmych PIERWSZA POMOC Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Podróż do wnętrza ziemi Spektakl profilaktyczny Z wizytą w schronisku "Pułapki umysłu" na Akademii Muzycznej Śniadanie dla bezdomnych Aktywnie i kreatywnie Aktywna Tablica Ciekawe wycieczki Mikołajki na sportowo Dzień Nauczyciela Ciekawe lekcje Dziadowanie Wróżby i zabawy andrzejkowe Noc Naukowców KRAMPUSOWA PARADA Wydarzyło się w klasach I i II Wydarzyło się w klasach II Zakończenie roku szkolnego Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH Nagroda Nobla PASOWANIE MAŁYCH NOBLISTÓW 2019 Dzień Edukacji Narodowej Z kwiatami za pan brat -projekt POETYCKO W LISTOPADZIE Magiczna Noc Odkrywców SZKOLNE DZIADOWANIE Listy do świętego Mikołaja Konkurs pięknego czytania Święta tuż, tuż... Bezpieczne ferie Z „Wiatrem w żagle” – - 28 finał WOŚP 2020 Warsztaty świateczne Wiersze spod biurka Spotkanie z Panem Marcinem Koziołem Kiermasz dla Jasia

Wydarzyło się w klasach I i II

NAJMŁODSI UCZNIOWIE BAWIĄ SIĘ W KARNAWALE

Księżniczki, kowboje, wojownicy Ninja, rycerze, smoki oraz inne niesamowite postacie przybyły w lutym do naszej szkoły na wielką karnawałową zabawę.

Uczestnicy balu wybrali się pociągiem w ciekawe muzycznie miejsca świata.

Animatorzy z ogromną energią uczyli tanecznych kroków.

Wszyscy świetnie się bawili, brali udział w konkursach a po radosnych twarzach widać było, że wspólne tańce sprawiły wiele radości.

BABCIU, DZIADKU, KOCHAMY WAS !!!

W styczniu, z okazji Dnia Babci i Dziadka, uczniowie klas pierwszych i drugich przygotowali dla swoich bliskich prezenty w postaci bajkowych przedstawień teatralnych.

Życzeniom, oklaskom, łzom wzruszenia i podziękowaniom towarzyszyła wspaniała atmosfera.

ZWIERZAKI

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma.

A ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa.

Wielu pierwszoklasistów posiada w domu jakieś zwierzę. Kilkoro pupilów odwiedziło naszą szkołę. Podczas spotkań rodzice i dzieci opowiedzieli o opiece, typowych zachowaniach, zabawach, pokarmach, które lubią psy, chomiki, króliki. Pies Czoki zaprezentował swoje umiejętności, pokazując kilka sztuczek.

Odwiedziny były okazją do zdobycia wiedzy, możliwością bliskiego kontaktu ze zwierzętami,
ale również nauką troskliwości i opiekuńczości w stosunku do zwierząt.

Śladami Angielskich Bohaterów

Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Robin Hood, Garfield, Sherlock Holmes
z Watsonem, Święty Jerzy, a do tego księżniczka i smok w jednej bajce?
To możliwe, ale tylko na scenie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów
w Baranowie. Postacie te wspólnymi siłami próbowały stawić czoła okrutnemu smokowi w przedstawieniu pt. „Zupełnie nowa historia księżniczki i smoka”. Uczniowie uczęszczający na zajęciapani Pauliny Olesińskiej „Śladami Angielskich Bohaterów” bez trudu nauczyli się swych ról w języku angielskim i wystąpili przed kolegami z pierwszych i drugich klas. Młodzi widzowie ubrali się tego dnia w barwy flagi Wielkiej Brytanii.
W bajkowy nastrój wprowadził nas utwór z bajki „Mulan”, zaśpiewany przez zespół muzyczny Pani Diany Matuszak. Naszych dzielnych aktorów wspierały z widowni mamy z Rady Rodziców, a po przedstawieniu nagrodziły ich brawami i wielką paczką słodkości. Pomimo dużej tremy, wszystko zagrało idealnie!

PSZCZOŁY I BARTNICTWO

W piątek do uczniów klas I zawitali studenci z koła leśników
z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznania.
Przygotowali dla naszych uczniów lekcję pt. „Pszczoły i bartnictwo”

Dzieci poznały znaczenie pszczół w przyrodzie, dlaczego pszczoły są ważne
dla środowiska i człowieka oraz rodzaje miodów, które są bardzo zdrowe i pyszne.

Oprócz teorii dzieci miały możliwość obejrzenia oraz założenia stroju pszczelarza,

oglądania różnych rodzajów plastrów miodu

oraz możliwość ułożenia z klocków modelu pszczoły

bardzo dziękujemy naszym gościom

BEZPIECZNE ZACHOWANIA

W środę 16.10.2019r. uczniowie klas I mieli okazję spotkać się z policjantami oraz strażakami.

Dzieci dowiedziały się od funkcjonariuszy jak powinien zachować się pieszy
w ruchu drogowym, aby był bezpieczny.

Panowie ze straży pożarnej opowiedzieli o zagrożeniach jakie mogą się wydarzyć podczas pożaru i nie tylko.

Dzieci na koniec  otrzymały od zaproszonych gości kamizelki odblaskowe

KLASA I A

KLASA I B

KLASA I C