WYDARZENIA W KLASACH 1-3 Dzień Życzliwości Konkurs SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę Spektakl profilaktyczny Zimowisko 2021 Zdalna zbiórka karmy "Pułapki umysłu" na Akademii Muzycznej Śniadanie dla bezdomnych Konkurs literowania Aktywnie i kreatywnie Ciekawe wycieczki Mikołajki na sportowo Ciekawe lekcje Wróżby i zabawy andrzejkowe Noc Naukowców Sprzątanie świata INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH Z kwiatami za pan brat -projekt Magiczna Noc Odkrywców SZKOLNE DZIADOWANIE Konkurs pięknego czytania Bezpieczne ferie Święta tuż, tuż... Warsztaty świateczne Listy do świętego Mikołaja Wiersze spod biurka Nagroda Nobla Dzień Edukacji Narodowej PASOWANIE MAŁYCH NOBLISTÓW 2019 Spotkanie z Panem Pawłem Kilenem Kiermasz dla Jasia

Święta tuż, tuż...

Czas oczekiwania na święta upłynął nam bardzo pracowicie. Pod patronatem Rady Rodziców odbył się kiermasz świąteczny oraz zbiórka darów dla domów dziecka i Centrum Interwencji Kryzysowej w Chybach. Kto zajrzał do szkoły 12 i 13 grudnia, mógł posmakować domowych ciast, nabyć konfitury i masło orzechowe własnej roboty lub kupić świąteczne ozdoby, z których większość przygotowali nasi uczniowie, w tym też najmłodsi, z pierwszych i drugich klas. Wielkie poruszenie wśród nabywców, jak to na kiermaszu świątecznym, wywołały zwierzątka z masy solnej, aniołki, bałwanki czy gotowe do wypełnienia listy do  świętego Mikołaja.

W poniedziałek 16 grudnia wraz z kolegami z Przeźmierowa odwiedziliśmy domy dziecka w Otorowie i Lipnicy. Przywieźliśmy zebrane przez nas dary, śpiewaliśmy wspólnie kolędy i mogliśmy spędzić czas z ich mieszkańcami. Bardzo miło zostaliśmy przyjęci zarówno przez nich samych, jak i przez opiekujące się nimi siostry Urszulanki.  A że to już 25 taka wyprawa, uczciliśmy  ją pięknym  świątecznym tortem z Mikołajem upieczonym przez jedną z naszych mam.

Po raz pierwszy za to, ale na pewno nie ostatni, w czwartek złożyliśmy wizytę w Dolnych Chybach, gdzie również przekazaliśmy wiele darów. Warto było zobaczyć radość najmłodszych podopiecznych z otrzymanych prezentów.

Wszystkim naszym ofiarodawcom, rodzicom i uczniom oraz dzielnym wolontariuszom dźwigającym mnóstwo paczek i kartonów gorąco dziękujemy !