Pasowanie

„Pasowanie na pierwszaka to jest zaszczyt, a nie draka....” te słowa piosenki skomponowanej przez mamę naszego ucznia, panią Krystynę Jarysz, były jedną z myśli przewodnich towarzyszących nam wszystkim w tym uroczystym wydarzeniu.  Przygotowywaliśmy się do niego bardzo długo, pomagali nam gimnazjaliści z III A – nasi starsi koledzy z klasy patronackiej, którzy często uczestniczą w życiu 1 A i 1 B i zawsze można na nich liczyć.–   Wszystkim nam zależało, aby pokazać się od tej najlepszej strony. W końcu występ na prawdziwej scenie przed rodzicami, dyrekcjom, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi nie odbywa się codziennie. Takie wydarzenie jak Pasowanie na Pierwszoklasistę miało być i chyba było: jedyne i niepowtarzalne. Wprawdzie dla każdego z innej perspektywy, jednak dla nas wszystkich zarówno ślubowanie, jak i  występy, życzenia od pana Dyrektora,  prezenty  i słodki poczęstunek na długo zostanie w pamięci i  wspomnieniach.

Dziś gorąco dziękujemy za Waszą obecność, pomoc i wspólne świętowanie.

Uczniowie klasy 1 A i 1 B

wraz z wychowawczyniami