Sprzątanie świata

Tegoroczna edycja akcji Sprzątania Świata Fundacji Nasza Ziemia była szczególnie wyjątkowa. Przyczyniły się do tego dwa fakty. Pierwszy to Jubileusz - 25 rocznica akcji Sprzątania Świata w Polsce. Drugi to uczestnicy, którzy do niej dołączyli. Byli nimi Pierwszoklasiści z naszej szkoły.
Najmłodsi uczniowie z klas 1 A  i 1 B w ramach projektu edukacyjnego Akcja Segregacja oprócz sprzątania okolicznych terenów zielonych realizowali różne zadania. Głównym ich przesłaniem było odkrywanie na czym polega zanieczyszczanie wody i naszego środowiska, co robić z różnymi odpadami, jak je segregować oraz jak mniej ich wytwarzać.  Mamy nadzieję, że  zapał i otwarte serca  Pierwszaków zachęci też innych do dbania o nasze bliższe i dalsze otoczenie.