"Pułapki umysłu" na Akademii Muzycznej

Uczniowie uczęszczający na zajęcia "Pułapki umysłu" mieli możliwość zapoznania się z zasadami geometrii dźwięków. Zajęcia odbywały się w ramach projektu "Potęga matematyki" w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Tematem wykładu były zależności pomiędzy symetrią osiową, translacją o pewien wektor, a także wstęgą Mobiusa a utworami muzycznymi, w tym szczególnie przekształceniami jakie dokonywał J.S. Bach w swoich dziełach.  Uczestnicy mieli możliwość usłyszenia i zobaczenia danych przekształceń w formie koncertu i występu studentów i wykładowców Akademii Muzycznej i Wydziału Matematyki i Informatyki przy UAM w Poznaniu.