Konkursy i Imprezy

Lataj z głową bezzałogowo

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego
"Lataj z głową bezzałogowo" z naszej szkoły, są nimi:

Oliwia Judkowiak 3e

Wiktoria Pszeniczka 1c

Hanna Michałowska 1c

Magdalena Burdajewicz 3e

Tomasz Dobski 2d

Prace zostaną wkrótce opublikowane na stronie www lotniska,
w Terminalu Pasażerskim i miesięczniku Let`s Fly. Zwycięzcy zwiedzać będą również zastrzeżoną strefę lotniska Poznań - Ławica.

gratulujemy

Bezzałogowe statki powietrzne (UAV), potocznie nazywane dronami, cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie.

Także w Polsce zauważalny jest wzrost zainteresowania tymi urządzeniami.

Aby wykonywać loty "dronem" w sposób inny niż rekreacyjny i sportowy, należy:

posiadać świadectwo kwalifikacji, czyli dokument potwierdzający, że operator potrafi w sposób bezpieczny sterować takim urządzeniem, posiadać badania lotniczo-lekarskie, posiadać ubezpieczenie.

Wszystkie loty związane ze świadczeniem usług, takich jak np. wykonywanie zdjęć czy kręcenie filmów wymagają posiadania świadectwa kwalifikacji wydawanego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdaniu państwowego egzaminu praktycznego i teoretycznego.

Goście z Portu Lotniczego Ławica bardzo ciekawie opowiadali również jak niebezpieczne są dla ruchu lotniczego ptaki i jaka jest rola sokolników pracujących na lotnisku.

Największa aktrakcja czekała na uczniów pod koniec zajęć, każdy mógł pogłaskać sowę.

UWAGA jest również KONKURS

należy wykonać dowolną techniką pracę plastyczną (format A3, A4)

Temat pracy: Zagrożenie dla ruchu lotniczego powodowane przez ptaki i drony.

Termin: 8 stycznia 2016r.

Nagroda: zwiedzanie zastrzeżonej strefy lotniska Poznań-Ławica