Konkursy i Imprezy

Laureaci Konkursów Przedmiotowych

Mateusz Woźniak jednym z najlepszych młodych germanistów w kraju!

Mateusz Woźniak, uczeń klasy 7b Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Baranowie, uzyskał tytuł laureata III Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Lust auf Lesen.

Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie oraz rozgłośnią Deutsche Welle. Aby sprostać warunkom pandemii, zmagania finałowe – pisemne oraz ustne -  przeprowadzono online.

Celem konkursu było sprawdzenie biernej i czynnej znajomości języka.
Na każdym etapie (szkolnym, regionalnym, ogólnopolskim) uczestnicy musieli zmierzyć się z tekstami pisanymi oraz nagraniami, a następnie rozwiązywali test językowy. Dodatkowo 28 finalistów – wśród nich Mateusz - wzięło 30 maja udział w części ustnej, w której należało wykazać się umiejętnością opowiadania, prowadzenia dyskusji, uzasadniania swojego zdania, oczywiście mówiąc w języku niemieckim płynnie i poprawnie pod względem gramatycznym.

Z wszystkich zadań Mateusz wywiązał się doskonale i uzyskał tytuł laureata konkursu.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu!

Bożena Grzeszczyk