Zapraszamy Dla Trzecioklasistów Egzamin gimnazjalny Współpraca z CWRKDiU Dla Ósmoklasistów DZ dla najmłodszych Wycieczki zawodoznawcze Byli u nas OTK w Baranowie Konferencje NAUKA, PRACA, KARIERA Terminy drzwi otwartych Pierwszaki zdobywają Ławicę

Konferencje NAUKA, PRACA, KARIERA

Doradcy zawodowi skupieni wokół Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Luboniu  już od kilku lat działają na rzecz promowania poradnictwa zawodowego w szkołach.

Dlaczego w szkołach, a nie w poradniach lub centrach? Ponieważ szkolny doradca zawodowy jest najbliżej ucznia, dobrze go zna, jest dostępny przez pięć dni w tygodniu.

Jednym z działań Sieci Doradców są konferencje organizowane cyklicznie pod wspólnym hasłem: NAUKA, PRACA, KARIERA

2018

Hasło tegorocznej edycji, która odbyła się 22 marca w Rokietnicy, brzmiało: NAUKA PRACA KARIERA - ZNACZENIE KOMPETENCJI MIĘKKICH

Nasi uczniowie - przedstawiciele klas trzecich wzięli udział w czterech niezwykle praktycznych warsztatach

1. "Zostań czasowstrzymywaczem" - czyli dlaczego warto dobrze zarządzać sobą w czasie
i umiejętnie określać własne potrzeby

2. "Mówić nie tylko językiem, czyli rzecz o mowie ciała"

3. "Rekrutacja kompetencyjna, czyli co jest ważne kiedy brak doświadczenia zawodowego"

4. "Jak cię widzą, tak cię piszą" - warsztat z wizażu

W roku 2017 gościliśmy w Zespole Szkół w Rokietnicy:

Przed nami - trzecioklasistami, poważny wybór ... szkoły w następnym etapie edukacji.

Wielu z nas zastanawia się czy pójść do liceum, czy technikum? Aby rozwiać niektóre wątpliwości postanowiliśmy wybrać się do Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy, na III Konferencję Zawodoznawczą "NAUKA, PRACA, KARIERA". Organizatorem spotkania była Sieć Doradców Zawodowych skupionych wokół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Luboniu.

Otwierająca spotkanie, Pani Agnieszka Mruk - Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły, opowiedziała o małej pasji, która często staje się początkiem drogi do spełnienia marzeń.

Pani Agnieszka pewnego dnia, kiedy nie mogła odebrać syna ze szkoły o ustalonej godzinie, zaproponowała, aby poszedł na zajęcia z tenisa ziemnego. Tak go zafascynował ten sport, że obecnie umiejętnie łączy pasję z profesjonalnym działaniem, które być może stanie się sposobem na zarabianie pieniędzy w przyszłości.

Niesamowite, jak przypadek może zmienić nasz los, a może nic nie dzieje się "przypadkiem".

Natomiast p. Wojciech Nowicki (konsultant Kompasu Kariery) wygłosił prelekcję pt. "Sekrety pełnej sakiewki - jak mądrze zarabiać i wydawać". Pan Nowicki wskazał nam jako źródło wiedzy mądrego gospodarowania pieniędzy… Biblię. Było to dla nas bardzo dużym zaskoczeniem. Nigdy wcześniej nie postrzegaliśmy tak Pisma Świętego. Dziękujemy Panu Nowickiemu
za sposób w jaki potrafił nas zainspirować.

Ostatnim wykładem, który nas szczególnie poruszył nosił tytuł  „Wybierz dobrze! Jak wybrać, żeby wygrać!”, który poprowadziła Pani Agnieszka Czarnota - doradca zawodowy i psycholog. Pani Agnieszka opowiedziała historię ucznia, który przymierzał się do bardzo wielu zawodów, zanim podjął ostateczną decyzję.

Wniosek - nigdy nie poddawaj się, goń swoje marzenia, wytrwale podążaj do celu.

W imieniu uczestników Mario Kiliński z klasy 3a

Druga konferencja odbyła się w Gimnazjum w Skórzewie

Pierwsza konferencj odbyła się wiosną 2015 roku w naszym gimnazjum

Paniom i Panom Dyrektorom wszystkich szkół składamy