Współpraca z CWRKDiU

WSPÓŁPRACA Z CWRKDiU

Ostatnia prosta

Czas mija bardzo szybko, dopiero rozpoczynaliśmy rok szkolny, a tu już podsumowanie I semestru. Szczególnie dla uczniów zklas ósmych jest to bardzo ważny czas.

Młodzież przygotowuje się do egzaminu ósmoklasisty, ale także do wyboru szkoły ponadpodstawowej. Żeby tę decyzję podjąć świadomie odbywają się zajęcia
z zakresu doradztwa zawodowego, uczniowie odwiedzają zakłady pracy, szkoły ponadpodstawowe.

Wykonali także test Martina Achtnicha, a następnie wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych.

Także rodziców naszych ósmaków staramy się wyposażyć w wiedzę o egzaminie
i rekrutacji.

Dlatego we czwartek 18.01 24r. zaprosiliśmy doradczynie zawodowe  z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu Małgorzatę Waszczuk-Szynkę oraz Ewelinę Jedwabny.

Panie opowiedziały rodzicom o systemie kształcenia w Polsce, przedstawiły zasady punktacji do szkół ponadpodstawowych, przedstawiły specyfikę każdego typu szkół.

Obie doradczynie to wybitne specjalistki, dysponujące szeroką wiedzą, którą nieustannie aktualizują.

Paniom Małgorzacie i Ewelinie rodzice zawdzięczają ogrom wiedzy zawarty
w pigułce.

Obu Paniom dziękujemy nie tylko za tegoroczne spotkanie, ale także za wiele lat współpracy.

Ponadto dziękujemy dyrektorowi CWRKDiZ dr. Mariuszowi Kubiakowi
za umożliwienie organizacji spotkania.

PODPISANIE UMOWY PARTNERSKIEJ

W minionym tygodniu dyrektor naszej szkoły Piotr Burdajewicz oraz dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Ustawicznego  Mariusz Kubiak podpisali umowę partnerską.

Dzięki temu nasi uczniowie z klas ósmych wezmą udział w badaniu predyspozycji zawodowych testem obrazkowym Martina Achtnicha.  Dla uczniów badanie jest bezpłatne.

Celem projektu jest uzyskanie wiedzy o swoich skłonnościach zawodowych. Po otrzymaniu zgody rodziców,
każdy uczeń otrzyma link do wypełnienia testu on-line, po około 3 tygodniach każda
z badanych osób uzyska indywidualny raport z mapą swoich kompetencji zawodowych i propozycji zawodów,
do których jest predysponowany.

Nadzór merytoryczny nad projektem prowadzi dr Henryk Jarosiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Źródłem finansowania są środki budżetowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Zapraszamy do udziału – z całą pewnością WARTO !!!