Zarząd SU 2019/2020 OPIEKUNOWIE SU 2019/2020 REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PLAN PRACY ZEBRANIA SU SZCZĘŚLIWY NUMEREK Wybory do Samorządu 2018/2019 Podsumowanie I sem. 27 FINAŁ WOŚP Charytatywny grudzień SU Śniadanie dla bezdomnych Białe disco I Konferencja naukowa Dzień Gadżetów Dzień Pszczoły Lekcje Europejskie Debata Oksfordzka Dzień Piżamy Pierwszy Dzień Wiosny O szkole

Charytatywny grudzień SU

Każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia czyjś świat

Takich gestów zmieniających czyjś świat uczniowie naszej szkoły nie szczędzą.

Akcję dzielenia się z innymi rozpoczęliśmy już w listopadzie kramem z rogalami marcińskimi – wypiekami przygotowanymi w domach. Nieco większe stoisko ze słodkościami otworzyliśmy 7 grudnia. Nie zabrakło na nim korzennych pierników, a nawet masła orzechowego, przyrządzonych przez nas w szkolnej stołówce. Podczas kilkudniowego kiermaszu można było także zaopatrzyć się we własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów kartki i dekoracje świąteczne, wśród których  pojawiły się poszewki z reniferami, bombki, jeżyki, aniołki, koniki i inne rozmaitości. Dzięki temu mogliśmy wraz z Radą Rodziców ufundować prezenty kilkorgu dzieciom z naszej szkoły. Tak zrodziła się inicjatywa nazwana Szkolna Paczka od Serca.

Podobnie jak w ubiegłych latach przez cały grudzień zbieraliśmy też dary dla podopiecznych Domów Dziecka w Otorowie i Lipnicy. Z każdym dniem stos podarunków rósł aż do rozmiarów, które mógł pomieścić tylko autobus. Tydzień przed świętami wolontariusze naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie wybrali się z gwiazdkowymi prezentami w gościnne progi domów prowadzonych przez siostry Urszulanki. To już 23 rok dzielenia się darami, ale też wspólnego śpiewania kolęd i składania sobie bożonarodzeniowych życzeń.

Nową inicjatywą podjętą przez naszych uczniów był udział dwóch klas w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, w ramach której przygotowana została świąteczna pomoc dla samotnej starszej pani.

Wszystkim zaangażowanym oraz darczyńcom, a było ich naprawdę wielu, dziękujemy za pomoc i zmienianie na lepsze otaczającego nas świata.

Samorząd uczniowski wraz z kołem wolontariatu