Zarząd SU 2019/2020 OPIEKUNOWIE SU 2019/2020 REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PLAN PRACY ZEBRANIA SU SZCZĘŚLIWY NUMEREK Wybory do Samorządu 2018/2019 Podsumowanie I sem. 27 FINAŁ WOŚP Charytatywny grudzień SU Śniadanie dla bezdomnych Białe disco I Konferencja naukowa Dzień Gadżetów Dzień Pszczoły Lekcje Europejskie Debata Oksfordzka Dzień Piżamy Pierwszy Dzień Wiosny O szkole

Podsumowanie I sem.

Projekt Pomagamy

Czas na podsumowanie pierwszego semestru – nie tylko jednak stopniami
i rankingami, ale też kilkoma słowami o naszych staraniach i trosce o innych.

Nasz plan na pomaganie rozpoczęliśmy dyskoteką „Pod krawatem” oraz kawiarenką,
z których dochód przeznaczyliśmy na koszty leczenia podopiecznego fundacji „Kawałek Nieba” Michała Milczarka.  Także w listopadzie nie mogło zabraknąć domowych rogali
i rogalików w szkolnej kafejce podczas uroczystych obchodów
100-lecia odzyskania niepodległości.

Dzięki kolejnej ofiarnej zbiórce darów nasi uczniowie wraz z kolegami ze szkoły
w Przeźmierowie wybrali się autobusem opłaconym przez firmę TP Bus i zawitali
w domach dziecka w Otorowie i Lipnicy, przekazując dzieciom i opiekującym się nimi siostrom urszulankom życzenia i prezenty.

We współpracy z Młodzieżową Radą Gminy przebiegła też zbiórka artykułów spożywczych dla Jadłodajni Caritas
w Poznaniu.

i udekorowanymi przez naszych uczniów.

Wzięciem wśród młodszych i starszych cieszyły się też prace uczniów, kartki świąteczne, bombki, serwetki czy inne różności przygotowane nawet przez najmłodszych pierwszoklasistów, rodziców oraz nauczycieli.

Powtórzyliśmy inicjatywę z poprzedniego roku, aby Szkolną Paczkę
od Serca obdarować potrzebujących uczniów naszej szkoły. A warto uczyć
i przypominać naszym dzieciom, że takie osoby mogą być blisko nas.

Po raz pierwszy kibicujemy Jagódce Tomickiej –Małej Wojowniczce bohaterce bloga jagodowyswiat.pl http://www.jagodowyswiat.pl/ i wspieramy jej leczenie oraz rehabilitację.

Wszystkim naszym staraniom patronowała Rada Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż mogliśmy być częścią wielu dobroczynnychi bezinteresownych działań. Tak trzymać !

A ponieważ nasi uczniowie wyznają zasadę, że nie pomagamy tylko „od święta”, przed nami kolejne wyzwania już w styczniu – śniadanie dla bezdomnych i udział wolontariuszy w Orkiestrze Jurka Owsiaka.

Dodatkowo cała klasa 5a włączyła się w akcję Charytatywna Tytka.

Samorząd Uczniowski i Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”