Kiermasz świąteczny

Migawki z kiermaszu świątecznego

i  wizyty w Otorowie i Lipnicy

13 i 14 grudnia, tuż przed świętami, dzięki zaangażowaniu i chęci pomocy innym wielu osób, otworzyliśmy nasz szkolny charytatywny kiermasz.

Kramiki przyciągały oko i zbliżały nas atmosferą do tak bardzo wyczekiwanych świąt. Szczególnie najmłodszym wybieranie i kupowanie sprawiało sporo radości. Większość dekoracji na dwóch stoiskach stanowiły efekty prac uczniów, które powstały pod baczną opieką nauczycieli świetlicy, techniki i plastyki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się piękne wieńce adwentowe na stół świąteczny – efekt szkolnego konkursu. Część z nich podarowaliśmy  osobom starszym i samotnych, którymi opiekują się wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża. Równie szybko rozchodziły się też domowe pierniczki, bez których nie obejdzie się żaden porządny kiermasz, pieczone w szkole zarówno przez najmłodszych uczestników kółka kulinarnego, jak i najstarszych wolontariuszy z klas 7 i 8. A cały kiermasz, wzorowo,  wręcz na medal, poprowadzili nasi uczniowie!

Nasza pomoc trafiła do domów dziecka w Otorowie i Lipnicy oraz domu Fundacji L’Arche Wspólnota w Poznaniu, gdzie mieszkają dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną z asystentami. A dzięki zbiórce darów, uradujemy podopiecznych Centrum Interwencji Kryzysowej w Chybach oraz Fundacji Jacek z Szafy i gminnego Punktu Pomocy Humanitarnej – dzieci i kobiet uchodźców z Ukrainy. Właśnie do Przeźmierowa zawędrował już przed świętami duży karton ze słodyczami dla dzieci ukraińskich – nasz „Słodki Mikołajek”.

A jeszcze w czwartek 15 grudnia, pierwszy raz po przerwie spowodowanej pandemią, udaliśmy się z wolontariuszami z wizytą do domów dziecka w Otorowie i Lipnicy. Wspólnie ze Szkołą Podstawową w Przeźmierowie kontynuujemy, trwającą już 28 lat, tradycję pomocy dzieciom. Jak zwykle serdecznie przyjęci przez gospodarzy, kolędowaliśmy, składaliśmy sobie życzenia, przekazaliśmy podarunki, a nasi wolontariusze mieli okazję do poznania i rozmowy z mieszkańcami –  rówieśnikami.

Za życzliwość, wsparcie, a szczególnie za poświęcenie swojego czasu dla innych
pięknie dziękujemy !