Kolorowy i konkursowy listopad

KOLOROWY I KONKURSOWY LISTOPAD

Czy listopad musi być nudny i szary? Na pewno nie w naszej szkole!

Odsłona I czyli SZKOLNY DZIEŃ KRAWATA I SPÓDNICY

Do wspólnej zabawy samorząd uczniowski zaprosił wszystkich, którzy mieli ochotę założyć krawat lub spódnicę. Te dwa elementy ubioru mają swoje międzynarodowe święta w październiku. Przydają wdzięku i elegancji a my coraz rzadziej je nosimy.
Ale nie tym razem, co uwieczniliśmy na zdjęciach.  Niektórzy z gracją połączyli obie
te części garderoby.

Konkurs na najbardziej przebraną klasę wygrały ex aequo klasy 7a i 8b

a wyróżnienia przyznaliśmy klasom 4a i 6a.

Osłona II Dzień SZKOLNY DZIEŃ KOLORÓW

Jeszcze barwniej zrobiło się 18 listopada. Każdej z klas 1-3 oraz 4-8 przydzielony został 1 z 8 losowanych kolorów. „Bliźniacze klasy” młodsza i starsza spotkały się do wspólnego zdjęcia a żółte 2c i 7a odtańczyły nawet wspólnego poloneza.

Aby wygrać konkurs uczniowie musieli przebrać się w swoim kolorze, wykonać zdjęcie i przygotować piosenkę nawiązującą do przypisanego im koloru. Usłyszeliśmy popularne piosenki min. o zielonym ogórku

czy fioletowych jagódkach, ale także piosenki ułożone specjalnie z tej okazji przez uczniów klas 4b, 6a, 7a w tym rap uczniów klasy 5. Bardzo spodobało się nam wykonanie „Lady in Red” klasy 8b z choreografią taneczną i czerwoną różą w zębach tancerza.

Komisja samorządu uczniowskiego, po dokładnym przeliczeniu punktacji przyznała:

Miejsce I  - klasie 8b w kolorze czerwonym

Miejsce II  - klasie 8a w kolorze fioletowym

Miejsce III exe quo -  klasom 7b (kolor biały) i 4b (kolor niebieski)

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:

z klasy 5a -  przebrany za najładniejszą tego dnia dynię w naszej szkole - Kuba,

z klasy 6a  - za nietuzinkowy styl i odwagę w noszeniu koloru różowego - Maksymilian Skóra

z klasy 8b - za czerwień i taniec z czerwoną różą Adam

oraz z klasy 8a - fioletowy gang:  Kacper, Kamil i Mateusz

Krótką relację filmową z tego dnia przygotują dla nas uczniowie klasy 8b. Wyjątkowo motywującą i wyczekiwaną nagrodą okazał się dla starszych klas bon dla klasy na całodzienne zwolnienie z  kartkówek i sprawdzianów.

A do beztroskiej zabawy w tych dniach przyłączyli się nie tylko nauczyciele, ale także pracownicy naszej szkoły.