WYBORY DO SU

SZKOLNA DEMOKRACJA – NASZA SAMORZĄDNOŚĆ

Wybory do zarządu

4 października odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024. Frekwencja wyniosła 72 %.
Do głosowania uprawnionych było 226 uczniów z jedenastu klas od 4-8.

Prawidłowy przebieg głosowania nadzorowała komisja wyborcza, w skład której wchodzili uczniowie naszej szkoły. Lokal wyborczy mieścił się w auli szkolnej.
Do urny oddano 164 głosy, z tego tylko 3 głosy czyli 2%, okazało się nieważnych.

Wybrano zarząd w składzie: Przewodnicząca Malwina Antkowiak z klasy 6b
(71 głosów) oraz Zastępca przewodniczącej Witold Kalida z klasy 8a
(58 głosów). Sekretarzem został Grzegorz Ryncewicz z klasy 8a (22 głosy). Takie wyniki były dla nas dużą niespodzianką - młodsza kandydatka pokonała ilością uzyskanych głosów swoich starszych kolegów.

Wybranym uczniom BARDZO GRATULUJEMY i życzymy sukcesów w pracy
w samorządzie  a młodszych kandydatów zapraszamy do współpracy