Dzień bez plecaka

PLECAKI SZKOLNE W NOWEJ ODSŁONIE

Trudno wyobrazić sobie 1 kwietnia bez żartów. Samorząd uczniowski zaproponował nam, by uczniowie wszystkich klas 1-8 zastąpili tego dnia tradycyjne plecaki szkolne czymś wyjątkowym. Zabawa była przednia i to już przy wejściu do szkoły, a zdziwienie nad pomysłowością uczniów towarzyszyło nam przez cały dzień. Czegóż tam nie było: najróżniejsze walizki i torby wszelakie, taczki, odkurzacze, lodówki, kije z sakwą włóczykija, kaski rycerski i crossowy, kosze na śmieci i garnek, sanki i dmuchawa na liście, buda dla pieska i kontenerek, wózeczki dla lalek i toster, a nawet karton po pizzy i torba na kije golfowe- długo można by wymieniać. Klasy 1-3 zorganizowały regularną paradę na korytarzu szkolnym tak, by można było się tym niezwykłym tornistrom lepiej poprzyglądać.

Komisja uczniowska miała sporo pracy, chcieliśmy docenić zarówno kreatywność, jak i wkład własny oraz poczucie humoru. Bezapelacyjnie najbardziej podobał nam się „plecak wielofunkcyjny” Jakuba Świstuna z 5a. Jego zmodyfikowany wózek ogrodowy miał na wyposażeniu wszystko to, czego porządny uczeń potrzebować może w szkole. Wyróżnienia przyznaliśmy Poli Biłyk z 6a za skrzynkę na butach rolkowych, Mai z 8a za suszarkę na pranie pełną zeszytów i podręczników, Erykowi z 8b za zrobiony z poszewki plecak marki własnej „Abolibdos” z naszywkami oraz Krzysztofowi z 7a za komputer stacjonarny pełen podręczników.

W konkursie klasowym wygrała klasa 6a – sto procent uczniów miało tego dnia niestandardowy  tornister. Zaraz po nich na drugie miejsce zasłużyła klasa 8a.

Gratulacje !