Zarząd SU 2019/2020 OPIEKUNOWIE SU 2019/2020 REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PLAN PRACY ZEBRANIA SU SZCZĘŚLIWY NUMEREK Wybory do Samorządu 2018/2019 Podsumowanie I sem. 27 FINAŁ WOŚP Charytatywny grudzień SU Śniadanie dla bezdomnych Białe disco I Konferencja naukowa Dzień Gadżetów Dzień Pszczoły Lekcje Europejskie Debata Oksfordzka Dzień Piżamy Pierwszy Dzień Wiosny O szkole

Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna to pora na zmiany w stroju i nastroju. My również przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. 21 marca rozmaitymi barwami przywitaliśmy Panią Wiosnę! Przedtem wylosowaliśmy kolory, które miały wyróżniać poszczególne klasy. Zadanie było proste: przyjść do szkoły ubranym na żółto, zielono, czerwono, pomarańczowo, niebiesko bądź różowo.

Wszyscy spisali się na medal, lecz największe zaskoczenie i brawa za poczucie humoru należą się chłopcom z III klas gimnazjum, którzy odważyli się na różowe wdzianka.

Równie pięknie wypadli zarówno milusińscy, jak i pomarańczowa VIII b.

Przygotowane przez uczniów piękne wiosenne plakaty z motywem przewodnim „Co nam chodzi po głowie na wiosnę?” ożywiły nasz korytarz. Najbardziej kreatywny plakat w komiksowej formie przygotował Mateusz Marcinkowski z kl. 8c, który zaskoczył też wszystkich niebanalnymi akcesoriami w kolorze pomarańczowym.

Skoro zmiany w stroju, to może także w  jadłospisie ? Każda klasa wyłoniła  reprezentantów w konkursie na najbardziej wiosenną kanapkę.

Z zapałem i ochotą przystąpili do kulinarnych zmagań zarówno najmłodsi uczniowie klas pierwszych , jak i najstarsi, czyli trzecioklasiści- gimnazjaliści. Ocenialiśmy pomysłowość, wartości odżywcze i estetykę wykonania. Spośród wszystkich największy zachwyt wzbudziły kanapki Oliwii i Piotra z 8b, które opatrzyliśmy mianem „Wiosenna impresja”. Spodobały nam się także : „Zdrowy gigant” Nicoli i Kuby z 3b, „Szczęśliwa kanapka” Magdy, Oli i Anieli z 4a, „Kanapkowe różyczki” Zosi i Kingi z 3d oraz „Wiosenne trio” Alicji i Emilii z 8a.  Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, a godnych następców udało nam się podejrzeć w najmłodszej drużynie z klasy 1b, składającej się z  Kalinki, Gustawa i Maksa.

Biorąc pod uwagę wszystkie wiosenne konkurencje: strój, plakat i kanapka, bezkonkurencyjne okazały się klasy 4a oraz 8b. A na koniec cytat z wiersza Oliviera Duszczaka z klasy 4a.

„Czas się żegnać,

Nadchodzi czas zmiany,

Nową porę roku witamy,

A starą serdecznie żegnamy.”