Dzień Piżamy

Z inicjatywy uczniów z Samorządu Uczniowskiego odbył się w czwartek przed feriami Dzień Piżamy. Wszyscy mogli założyć swoje ulubione nocne stroje,  poszurać po szkolnych korytarzach bamboszami, przynieść swoja ulubioną przytulankę  (niektóre okazały się całkiem spore) lub opatulić się miękkim kocem. Oczywiście najliczniej dopisali najmłodsi ale i starszym klasom nieobce nocne klimaty. Pojawiło się sporo postaci w kiguru – dla niewtajemniczonych to japoński termin określający kostiumy przypominające zwierzątka. Zyskujące na popularności kiguru można nosić zarówno w dzień jak i na noc. Taki piżamowy dzień to świetna odtrutka na szaro, buro i ponuro za oknami.

Po salach przeszła komisja, która przyznała czterem klasom nagrodę specjalną za najbardziej „Wypasione Klasowe Piżama Party” oraz czterem innym klasom wyróżnienia za zaangażowanie w „Klasowe Piżama Party”. Oprócz strojów i nocnych rekwizytów komisja brała pod uwagę wspólne zaśpiewanie kołysanki. Największe wrażenie wywarły na komisji kołysanka klasy 1 A, do której dzieci same stworzyły słowa, dwie kołysanki chóralna i solo Oli z klasy 4B a także wiedza dzieci z klasy 1B na temat skąd się bierze dzień i noc.

Czy to za sprawą sennych tematów czy śpiewanych kołysanek czy też sunących  po posadzce kapciach, zrobiło się domowo i nieco ciszej ...

Cztery nagrody specjalne:

klasa 4b