Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Baranowie
W naszej szkole z wielkim zaangażowaniem obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uczniowie i nauczyciele przypomnieli sobie wybitnych Polaków – laureatów Nagrody Nobla, którzy swoimi osiągnięciami zapisali się na kartach historii nauki, literatury i walki o pokój. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem na boisku szkolnym. Po przemarszu na scenie pojawiły się postaci przebrane za polskich laureatów Nagrody Nobla. W barwnych kostiumach i z charakterystycznymi atrybutami wygłosili oni inspirujące przemowy, przybliżając uczniom dokonania m.in. Marii Skłodowskiej-Curie, Henryka Sienkiewicza czy Lecha Wałęsy. Jak świętowały poszczególne klasy? Klasy czwarte wzięły udział w grach terenowych z zagadkami związanymi z życiem i osiągnięciami polskich noblistów. Uczniowie z entuzjazmem rozwiązywali zadania na terenie szkoły. Klasy piąte przygotowały własne gry planszowe inspirowane tematyką noblowską. Efekty ich pracy były naprawdę imponujące – powstały kreatywne, dopracowane plansze edukacyjno-rozrywkowe. Klasy szóste zmierzyły się w turnieju „Jeden z dziesięciu” – dynamicznym konkursie wiedzy o polskich noblistach. Rywalizacja była zacięta i pełna emocji. Klasy siódme i ósme oddały prace pisemne na wcześniej zadane tematy. Uczniowie przygotowali ciekawe wypracowania, pokazując głębokie zrozumienie tematu. Dziękujemy wszystkim uczniom za kreatywność, zaangażowanie i chęć poszerzania wiedzy oraz nauczycielom za koordynację i przygotowanie tak udanej uroczystości. Niech postawy i dokonania polskich noblistów będą dla nas wszystkich inspiracją do ciężkiej pracy, ciekawości świata i odwagi w dążeniu do celów!