Projekt Edukacyjny Mały Medyk

W tym roku szkolnym klasy drugie przystąpiły do projektu  „Mały Medyk”

realizowanego w ramach Polskiej Akademii Dzieci przy Uniwersytecie Medycznym
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Na naszych uczniów czekają liczne wykłady, warsztaty i spotkania

Pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo ważna !!!

Umiejętność właściwego zareagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia jest niezwykle ważna gdyż ratuje życie !!!
Brak reakcji jest często wynikiem niewiedzy i/lub lęku.

W celu eliminowania barier psychologicznych związanych
z udzielaniem pierwszej pomocy oraz kontaktami ze służbami ratowniczymi jak i resuscytacji, przekazanie

i wyćwiczenie praktycznych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy

10 marca 2020 roku, w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów
w Baranowie, odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W spotkaniu wzięli udział uczestnicy projektu "Mały Medyk"
- uczniowie klas drugich. Warsztaty  prowadzili ratownicy medyczni
z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Celem spotkania było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wdrażanie do postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Uczestnicy zajęć mieli szansę poznać zasady postępowania
po wypadku (m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia,

układanie  pozycji bezpiecznej  oraz opatrywanie pozorowanych ran, używając środków opatrunkowych).

Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział
w warsztatach. Zajęcia uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną
z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym

Uczestnictwo w projekcie jest nie tylko niesamowitą przygodą dla dzieci, ale i szansą na zdobycie nowych doświadczeń. Zajęcia na wyższej uczelni umożliwią im kontakt z różnymi osiągnięciami i ciekawostkami naukowymi, zachęcą do poszukiwania  i rozwijania własnych pasji, pomogą zdobywać oraz poszerzać wiedzę i umiejętności, m.in. z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwsze inauguracyjne spotkanie już za nami. Indeksy rozdane, wykłady rozpoczęte,  teraz czas na przygodę ze światem nauki.

Co na nas czeka?  Nauka, zabawa i praca. Nowe znajomości, wyzwania i doświadczenia,
bo przecież: „świat to wielka tajemnica, która bawi i zachwyca, a my wciąż otwieramy nowe drzwi, nowe bramy ...